حالت نمایش:  
ورود به سايت
 معاونت آموزشی
درباره‌ی رشته‌های هنرستان :
«رشته کامپیوتر»

عصر حاضر را می توان عصر اطلاعات نامید و زمینه‌ساز این تحول جدید در صنعت نیمه هادی‌ها در نتیجه‌ی فعالیت‌های رایانه‌ای است. در دنیای امروز که دانش  بشری به سرعت درحال تحول و دگرگونی می‌باشد ، علوم و صنایع کنونی به‌طور شگفت‌انگیزی به رایانه وابسته است و استفاده ازامکانات رایانه‌ای و ارتباط از طریق شبکه‌های رایانه‌ای ، افق‌های جدیدی را در راه آن‌ها گسترده است .

هنرجویان این رشته در طی دوران تحصیلی با مبانی کامپیوتر ، انواع سیستم‌ها و انواع نرم‌افزارها ، ویروس‌یابی رایانه ، مبانی اینترنت ، شبکه‌های کامپیوتر ، بانک‌های اطلاعاتی و برنامه‌سازی تجاری با استفاده از نرم فزارهای متفاوت و زبان تخصصی و سایر اطلاعات تخصصی رایانه آشنا می شوند .
زمینه های شغلی در رشته کامپیوتر :

1- مسئول کارگاه آموزش کامپیوتر

2- مسئول آرشیو نرم افزاری

3- برنامه ساز سیستم های کامپیوتری

4- فعالیت در کارگاه سخت افزار

5- دستیار تولید کننده سیستم های کامپیوتری

6- نصاب و راهبر سایت کامپیوتر

7- سرپرست راهبری شبکه های محلی کامپیوتر
جدول دروس رشته کامپیوتر :

«رشته حسابداری بازرگانی»
علم حسابداری با تمدن همزاد است و به اندازه‌ی تمدن بشری قدمت دارد . حسابداری همراه سایر دانشهای فنی در گذر زمان  در پاسخ  به نیازهای فزاینده وگوناگون بشری رشد و تکامل یافته است . حسابداری زبان تجارت است ، زیرا اطلاعات مالی را به آگاهی دیگران می رساند . این زبان به منظور ثبت و تجزیه و تحلیل اطلاعات اقتصادی برای افراد موسسات ، سازمان‌های دولتی و سایر نهادها مورد استفاده قرار می گیرد . برای توزیع صحیح منابع کمیاب مالی و استفاده از آن‌ها لازم است تصمیم‌گیری‌های مناسب بر مبنایی قابل اعتماد صورت پذیرد ، از این رو حسابداری نقش مهمی در سیستم اقتصادی و اجتماعی هر جامعه ایفا می کند . موضوع حسابداری ، ماهیت اقتصادی و روش آن ، خصلت آماری دارد . موضوع مشخصی که حسابداری با آن سر و کار دارد قیمت پولی است .
زمينه های شغلي در رشته حسابداری :

1- امور مالی                                                                                 

2- معاون مالی

3- رئیس حسابداری شرکت                             

4- کارشناس حسابداری

5- حسابداری صنعتی

6- حسابداری مالی

7- حسابرس

8- کمک حسابدار

9- کمک حسابرس

10- سر ممیز مالی
جدول دروس رشته حسابداری بازرگانی :

 

 

«رشته نقشه‌کشی معماری»
در دنياي امروز تأمين آسايش و آرامش روحي بشر يكي از  هدف‌هاي اصلي بوده و به‌كارگيري تكنولوژي و علوم پيشرفته در طراحي و خلق فضا و اجراي پروژه‌هاي معماري از اهميت خاصي برخوردار است . امروزه ارتباط تصويري داراي جايگاه ارزشمندي است و نقشه‌كشي معماري يكي از مهم‌ترين گونه‌هاي آن بوده و در تمامي رشته‌هاي فني مورد استفاده قرار مي‌گيرد . فراگيري علم و هنر معماري و آشنايي با سبك و شيوه‌هاي معماري اسلامي ايران و جهان و بناهاي تاريخي ساير ملل از مباحث بسيار مهم و ضروري اين رشته به‌شمار مي رود . هنرجويان اين رشته در طي دوران تحصيل با مباني هنرهاي تجسمي ، ترسيم فني و نقشه كشي ،‌ طراحي و درك تصاوير ،‌ حجم و ماكت سازي ، متره و برآورد ، كاربرد رايانه در نقشه كشي ، مباني طراحي معماري ، بناهاي تاريخي ،‌ مواد و مصالح ساختماني ،‌ نقشه برداري و ترازيابي با دوربين‌هاي نيو و . . .  آشنا مي شوند.
زمينه ها و عناوين شغلي رشته ي نقشه کشی معماری :

1- نقشه كش نقشه هاي اجرايي معماري

2- نقشه كش معماري داخلي

3- نقشه كش نقشه هاي سازه اي

4- نقشه كش كامپيوتري

5- كمك پژوهشگر معماري

6- كنترل كيفيت ساختمان

7- دفاتر مهندسين مشاور و طراح

8- مترو

9- نظرات بر امور زيبايي ساختمان و . . .
جدول دروس رشته نقشه كشي معماري :

 

 


 
صفحه اصلي   |   درباره‌ی ما   |   امکــانـات   |   رشته‌های هنرستان   |   ثبت نام    |   اخبار   |   آلبوم   |   تماس با مـــا
هنرستان غیردولتی پسرانه هوشمند انفورماتیک تهران - تهران - ایران
طراحي سايت - شركت مهندسي كاراپرداز